Výstava na zámku Bruntál představí Evžena Habsburského

Ve čtvrtek 12. října v 16 hodin se návštěvníci zámku Bruntál mohou těšit na unikátní vernisáž výstavy Evžen Habsburský a Jeseníky. Výstava je pořádána ve spolupráci s Vlastivědným muzeem Jesenicka a představí život i působení jedné z nejvýznamnějších osob z historie zámku.

Výstava na zámku Bruntál představí Evžena Habsburského

„Evžen Habsburský byl pro náš zámek velmi důležitý, působil zde jako velmistr řádu německých rytířů a údajně to zde měl velmi rád,“ okomentovala ředitelka Muzea v Bruntále Ema Havelková. Muzeum v Bruntále si navíc připomíná 160 let od jeho narození a 130 let od nástupu do funkce velmistra řádu německých rytířů. „Výstava je tedy nejen připomínkou, ale i poctou této významné osobnosti,“ dodala ředitelka.

Na výstavě se návštěvníci dozví nejen informace o životě arcivévody Evžena Habsburského, ale i o jeho působení a aktivitách v Jeseníkách. „Jsme velice potěšeni, že při organizaci výstavy spolupracujeme s Vlastivědným muzeem Jesenicka,“ sdělila ředitelka Muzea v Bruntále. Na místě si tak návštěvníci poslechnou i poutavý výklad etnografa Vlastivědného muzea Jesenicka Matěje Mately.


Soubory ke stažení