Vernisáž výstavy Hudba rukama a Vzájemnost

Vernisáž výstavy Hudba rukama a Vzájemnost

Zveme vás na slavnostní vernisáž výstavy Hudba rukama a Vzájemnost, která proběhne ve čtvrtek 13. června v 16 hodin v malé výstavní síni na zámku Bruntál. Výstava Hudba rukama představí sochy vytvořené nevidomými autory na základě inspirace hudbou. Na výstavě Vzájemnost se můžete těšit na sochy a reliéfní obrazy manželů Axmanových, které jsou inspirované světem rostlin. Výstava následně potrvá do 31. prosince 2024.

Cílem organizace Aliterra je objevování kvalit lidských smyslů a na nich postaveném způsobu vzdělávání  především v řemeslně-výtvarném oboru. 

Vyučujeme techniku modelování ATM (Axmanova technika modelování), pro lidi se zdravotním handicapem, především pro nevidící. Jedná se o výuku modelování se šamotovou hlínou postavenou na základě převedení vizuálních proporcí do hmatové matematiky. Technika ATM je českým patentem

Realizujeme výchovně-vzdělávací programy, výstavy hmatového sochařství, přednášky a kurzy.

Aliterra navazuje svou činností na Občanské sdružení Slepíši, které se v roce 2017 transformovalo na novou právní formu – zapsaný ústav s novým zastřešujícím názvem Aliterra. Aliterra vznikla spojením dvou latinských slov: aliter= jinak, nově   +   terra= hlína, země. (zdroj: https://www.aliterra.eu/nase-cesta)


Soubory ke stažení