Krajinou horalů

Krajinou horalů

S fotografií jsem začal asi ve dvaceti pěti letech, v době tzv. digitálního boomu. Přivedly mě k ní v té době časté výlety na horském kole po Beskydech, kdy jsem byl svědkem krásných výhledů, které jsem si chtěl zachovat na fotkách. Fotím převážně hory, po kterých rád a často chodívám a ve kterých i žiji. Miluju hory pro jejich mohutnost i pro ten pocit, který mám při jejich zdolání. Mám rád i krajinu, když z ní vyzařuje poetičnost a zasněnost, jako na obrazech dávných mistrů.

Poslední dobou nejvíce fotím Beskydy. Mám to štěstí bydlet v krásné a fotogenické vesnici Nýdek, která nabízí po celý rok možnost zachycení scenérií beskydských hor. Mezi má další oblíbená místa patří okolí Lysé hory a polské Beskydy, zvláště hory Pilsko a Ochodzitá. Z těchto míst je většina zde vystavovaných fotoobrazů.

Fotografie publikuji na svých stránkách www.kajfoszrene.cz. Kromě toho přispívám s partou nadšených beskydských fotografů svými fotkami na stránky www.fotimebeskydy.cz.

Každoročně mé fotografie vycházejí ve stolním kalendáři Beskydy na Ostravsku. Již druhým rokem vydávám i svůj nástěnný kalendář.


Fotoalbum