Fajne léto na kosárně se blíží

Již zítra, v sobotu 30. července, se od 14 hodin potkáme na kosárně v Karlovicích na Fajnem létě. Akce se koná za každého počasí.

Fajne léto na kosárně se blíží

V sobotu 30. července 2022 od 14 do 18 hodin proběhne na kosárně v Karlovicích tradiční akce v rámci TECHNOTRASY nazvaná Fajne léto. Akci organizuje Muzeum v Bruntále a spolufinancuje ji Moravskoslezský kraj.

„Tento rok se můžete opět těšit na spoustu aktivit pro děti i dospělé. Zábavu si tak užijí malí i velcí – např. při dojení na našem trenažéru kozy,“ přiblížila letošní program ředitelka muzea Ema Havelková. Mezi další zábavné aktivity patří praní v neckách, zatloukání hřebíků a již tradiční pletení z pedigu. Připraveny budou i oblíbené tvořivé dílničky. Návštěvníci si tak na vlastní kůži vyzkouší, jak se dříve žilo na vesnici. „Kromě zábavných činností si návštěvníci budou moci prohlédnout interiéry kosárny a vyzkoušet novou interaktivní expozici s rozšířenou realitou. Tradičně budou na akci připraveny i ochutnávky krajových specialit, mohu prozradit, že jednou z nich bude vyhlášená škvarková pomazánka,“ sdělila ředitelka muzea.

Velký podíl na přípravě Fajneho léta má i Středisko volného času Bruntál, které se postará nejen  o animační program, ale i hudební doprovod. „Pro tento rok jsme poprvé navázali spolupráci s bruntálským pivovarem Hasič, ten bude zajišťovat veškeré občerstvení,“ řekla Ema Havelková. Děti se pak mohou těšit i na malování na obličej. 

Akce se koná v rámci projektu Kosárna Karlovice 2022, který je spolufinancovaný Moravskoslezským krajem.